Press "Enter" to skip to content

29 грудня у відділі освіти, національно-патріотичного виховання, молоді та спорту відбулась підсумкова нарада з керівниками закладів освіти району за участі голови Житомирської районної державної адміністрації Юрія ОХАНСЬКОГО

В Україні відбувається процес децентралізації влади. Одним із надскладних завдань для територіальних громад у ході цього процесу є створення функції управління освітою. До створення спроможних громад управлінням освітою в селах і селищах займались відділи освіти районних державних адміністрацій, які є елементами вертикалі державної виконавчої влади. Функції виконавчих органів сільських та селищних рад у сфері освіти були мінімальними та полягали в реалізації другорядних завдань для забезпечення шкіл.

На відміну від райдержадміністрацій, органи місцевого самоврядування територіальних громад є автономними та мають всі повноваження, у тому числі у сфері управління освітою. Органам місцевого самоврядування усіх громад разом з отриманням бюджетних преференцій та управлінських повноважень необхідно буде взяти на себе складне завдання та відповідальність за створення ефективного управління системою освіти.

Telegram Prostir.eu

Саме ці актуальні для всього суспільства питання  стояли на порядку денному наради. Адже керівники закладів освіти поки що розгублені, не зовсім чітко бачать перспективу. Юрій Миколайович, голова РДА, запевнив присутніх у тому, що зміни неминучі, адже всі ми живемо у світі, який постійно змінюється, оновлюється, а децентралізація відкриває нові можливості, дає ресурси для розвитку. Головне – не боятись брати на себе відповідальність! Ще очільник району подякував директорам закладів освіти району та начальнику відділу Руслані ДМИТРІЄВІЙ за плідну, самовіддану працю на благо найціннішого, що в нас є – наших дітей, майбутнього нашої Держави. Свій виступ Юрій Миколайович завершив приємним моментом нагородження керівників закладів освіти спільними грамотами Житомирської районної державної адміністрації та Житомирської районної ради за вагомий внесок у розвиток освіти району.

Руслана Миколаївна, начальник відділу, підвела підсумки роботи за вересень-грудень 2020-2021 навчального року та окреслила першочергові завдання керівника в умовах провадження діяльності  закладу освіти в ОТГ.

Під час обговорення проблемних питань, планів на майбутнє, головним підсумком наради стали слова Юрія Миколайовича про те, що професій та видів діяльності у людини може бути багато, а ПРІЗВИЩЕ – одне, тому й потрібно в будь-якій справі залишатись ЛЮДИНОЮ.

Новина з сайту: Районний відділ освіти
Джерело
Поділитись дописом